Dlaczego wyroby Lordoza-Komfort są wyjątkowe i na czym ta wyjątkowość polega?

30 mar

Od kiedy zrozumiałem, że większość pacjentów i ja sam mamy problemy, ponieważ źle siedzimy, postanowiłem skonstruować w pełni ergonomiczne siedziska. Chciałem, żeby konstrukcja w sposób jak najbardziej komfortowy pomagała, a nawet łagodnie wymuszała, prawidłową pozycję siedzącą.

Powinniśmy pamiętać, że połowę doby spędzamy w pozycji siedzącej (dom, praca, samochód, kawiarnia, sedes, itd.). Biorąc pod uwagę, że coraz dłużej żyjemy, średnio 80 lat, należy przyjąć, że w pozycji siedzącej spędzamy przez całe życie 175 200 godzin.

Jednak liczne badania naukowe pokazują, że to nie pozycja siedząca jest zagrożeniem. Najważniejsze jest to, czy siedzimy ergonomicznie, to znaczy z zachowaniem normy układu ruchu.

Dlatego nasze siedziska zapewniają możliwość siedzenia z zachowaniem kąta rozwartego sylwetki i prawidłowo ustawionej miednicy. Ponadto, wyprofilowanie części lędźwiowej dodatkowo poprawia ergonomię i komfort siedzenia.

Jeżeli dodamy, że nasze wyroby powstają w produkcji z bardzo dobrych, atestowanych i ręcznie wyrabianych elementów, to myślę ,że użytkownicy poprzez empirię uznają wyjątkowość konceptu i wyrobów Lordoza-Komfort.